WILCZA WOLA. Regaty żeglarskie na zalewie Maziarnia
Klub Żeglarski „Niluś” zaprasza na regaty żeglarskie w klasie Optimist. Impreza odbędzie się w najbliższą  sobotę (18.07) na zalewie Maziarnia w Wilczej Woli (parking u Arka). Impreza odbywać się będzie w godzinach 10-18. Wstęp jest wolny.

W programie wydarzenia są również zajęcia żeglarskie prowadzone dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi instruktor Polskiego Związku Żeglarskiego. Uwaga! Nieletnim uczestnikom zajęć musi towarzyszyć rodzic bądź dorosły opiekun. W regatach ma uczestniczyć około 10 łódek.

Ożywić Maziarnię

Innym elementem eventu będzie spotkanie z ratownikiem medycznym. Wizytę ze swoją łodzią motorową zapowiedziała również kolbuszowska policja która pomoże w zabezpieczeniu regat.

Wydarzeniem tym inaugurujemy działalności Klubu Niluś Na Wilczej Woli. Naszym celem jest ożywienie zbiornika na którym pływanie na żaglówkach, niestety, w ostatnich latach zamiera – mówi Dawid Skrzypek, prezes Zarządu KŻ „Niluś”. – Każdego, kto zechce wziąć udział w naszej imprezie, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 728 966 080. Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie KŻ „Niluś” funkcjonuje od listopada 2019 roku. Siedzibą klubu stała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej. Prezesem klubu został Dawid Skrzypek, natomiast jego zastępcami nauczyciele „Dwójki”: Maciej Cichoń i Grzegorz Gębarowski. Na początku tego roku „Niluś” pozyskał grant w wysokości 3000 zł. Pieniądze te trafią na organizację darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zajęcia miały rozpocząć się od teorii w kwietniu, ale z powodu koronawirusa zostały przesunięte na czerwiec i połączone od razu z zajęciami na wodzie na bazie żeglarskiej w Otałęży.
Więcej o Klubie Żeglarskim „Niluś” przeczytacie TUTAJ.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.