Uważajmy na fałszywych policjantów

Oszuści są bezwzględni i brutalnie wykorzystują naiwność seniorów. Kilka dni temu na własnej skórze przekonała się o tym 76-letnia mieszkanka kolbuszowskiej gminy,

Fałszywy policjant oszukał ją na kilka tysięcy złotych. Wcześniej poinformował on kobietę, że jej syn uczestniczył w wypadku i potrzebuje pieniędzy na rehabilitację dla pokrzywdzonych w wypadku. Środki miały trafić do poszkodowanych, którzy w zamian za to, mieli odstąpić od zgłaszania sprawy organom ścigania. 76-latka zdobyła pieniądze i zgodnie z instrukcją przekazała je „kurierowi”, który zjawił się w umówionym miejscu.

Zmartwiona stanem zdrowia syna kobieta, zadzwoniła do niego po kilku godzinach i wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. We wtorek (05.07) powiadomiła policję.

Podobne zgłoszenie przyjęli dzień wcześniej mundurowi od innej mieszkanki gminy. Kobieta również odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który podawał się za policjanta.

– Stosując ten sam scenariusz o rzekomym wypadku, oszust poprosił o ok. 30 tys. zł., aby syn mógł uniknąć aresztu – mówi Jolanta Skubisz-Tęcza (na zdjęciu), oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Kobieta poinformowała o telefonie męża. Następnie zadzwoniła do swojego syna, który zaprzeczył tym informacjom. Wtedy zorientowała się, że to fałszywy policjant. Dzięki temu udało się jej uniknąć oszustwa.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.