Miał być wielki plac parkingowy, a jest wielkie pastwisko. Jak długo jeszcze?

Na działce między mostem na Nilu a marketem Stokrotki rośnie trawa. W centrum miasta… Teren ten ponad dekadę temu zarezerwowano pod budowę dużego placu parkingowego, najlepiej wielopoziomowego. Dlaczego więc do tej pory nic się tam nie dzieje?
A problem jest poważny. Na budowę nowych miejsc parkingowych w tym rejonie Kolbuszowej czekają przede wszystkim instytucje zlokalizowane przy ulicy Kolejowej. Są to między innymi: szpitalny Oddział Nefrologii i Dializoterapii (tzw. Sztuczna Nerka), zakłady pracy, komunalny budynek wielorodzinny, Środowiskowy Dom Samopomocy i Przedszkole Publiczne nr 3. Duży parking przyczyniłby się również do rozwoju gospodarczego tego rejonu miasta i zainteresowania się nim kolejnych inwestorów.

Fryc: – Czekamy dekadę

Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej, swojego czasu tłumaczył, że budowa placu parkingowego w tym rejonie jest  na etapie koncepcji i do jej realizacji jest jeszcze bardzo daleka droga. – Koszt przedsięwzięcia na pewno będzie duży, dlatego liczymy na inwestora, który będzie zainteresowany takim rozwiązaniem – zaznaczył wiceburmistrz. – Prowadziliśmy też rozmowy w celu wykonania zjazdu z z drogi krajowej nr 9 bezpośrednio na ten przyszły, mamy nadzieję, wielopoziomowy parking – dodał.
Temat powrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej za sprawą rodziców maluchów uczęszczających do przedszkola nr 3, którzy napisali petycję z prośbą o budowę miejsc parkingowych przy ulicy Kolejowej. Komentując to pismo, radny Józef Fryc odniósł do sprawy gminnego terenu przy rzece Nil:

Kiedyś jeden z przedsiębiorców chciał wykupić tę działkę pod rozszerzenie swojej działalności – wspominał Fryc. – Rada Miejskiej nie wyraziła jednak na to zgody, tłumacząc się zabezpieczeniem tego obszaru pod budowę placu parkingowego. Od tych wydarzeń minęło ponad 10 lat, a inwestycji jak nie było, tak nie ma, a sytuacja na ulicy Kolejowej, która już wtedy była zła, uległa znacznemu pogorszeniu.
Czytaj również

Rodzice przedszkolaków proszą radnych o parkingi w rejonie ulicy Kolejowej

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.