Józef Tęcza czy Jerzy Sito – który z nich powinien zostać wójtem Dzikowca?
Dzikowiec jest jedyną gminą w powiecie kolbuszowskim, w której odbędzie się druga tura wyborów samorządowych.  Z powodu ciężkiej choroby z pracy zawodowej zrezygnować musiał Krzysztof Klecha, który był wójtem od 1990 roku. W niedzielę (21.10) bój o to stanowisko stoczyło czworo kandydatów: Edyta Kosiorowska-Matejek, Edward Klecha, Jerzy Sito i Józef Tęcza.

Dwaj ostatni zmierzą się w II turze wyborów, która odbędzie się 4 listopada. Przypomnijmy, że w pierwszym rozdaniu na Józefa Tęczę głosowało 1 081 osób, czyli 45 procent biorących udział wyborach mieszkańców. Z kolei Jerzego Sito poparło 615 wyborców, czyli blisko 25 proc. ogółu.
Co obiecują kandydaci na wójta? W programie wyborczym Jerzego Sito znaleźliśmy m.in.: doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem; rozbudowę i remonty szkół, powstanie żłobków i przedszkoli, budowę mieszkań socjalnych, uzbrojenie terenów pod osiedla budowlane, a także inwestycje nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli.
Co na to Józef Tęcza? – Inwestycje w gminie to zawsze szeroki temat. Tej jesieni można było wiele usłyszeć i przeczytać o tym od kandydatów na wójta. Jestem człowiekiem, który potrafi składać tylko takie obietnice, których jest w stanie dotrzymać. Przez ponad 30 lat pracy jako inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy zdobyłem odpowiednią wiedzę i doświadczenie do doprowadzenia każdej z nich do końca, a być może nawet rozpoczęcie kolejnych – oświadczył Józef Tęcza.

Coming Soon
Kto wójtem Dzikowca?
Kto wójtem Dzikowca?
Kto wójtem Dzikowca?
2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.