Jest pomysł na walkę z palaczami. To… zamknięcie ich w szkole
Jak informowaliśmy, Rada Miejska podjęła uchwałę o stworzeniu z ulicy Janka Bytnara strefy wolnej od tytoniu, ale pojawiają się głosy, że niewiele to da. Dlatego pojawił się inny pomysł na walkę z zadymieniem. Jest nim… zamknięcie Zespołu Szkół Technicznych.

Taką propozycję hipotetycznie przedstawił Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Mówił o zamknięciu wyjścia do budynku szkoły na czas prowadzenia przez nią zajęć lekcyjnych. Z takim rozwiązaniem nie zgadza się Barbara Szafraniec, radna, a zarazem nauczycielka w ZST:

Nie możemy tworzyć w szkole getta, zamknąć ją i nie wypuszczać z niej uczniów – protestuje. – Nie znam żadnej placówki oświatowej, która by zamykała drzwi podczas zajęć i przerw. Na pewno spotykałoby się to z protestem. Systematycznie prowadzimy w szkole dyżury, funkcjonuje też policyjny monitoring. To pomaga w tym, żeby  nasi uczniowie nie wychodzili na ulice i nie palili tam papierosów.
Barbara Szafraniec krytycznie odnosi się też do tezy, że na ulicy tylko i wyłącznie uczniowie ZST palą papierosy: – Sama osobiście legitymowałam młodych ludzi i okazywało się, że uczą się w pobliskich placówek: Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum – przekonywała radna.

6 Komentarze

    • Nie było napisane że teraz legitymowała uczniów z gimnazjum. Czytaj dziecko ze zrozumieniem i druga sprawa to jest zespół szkół technicznych A nie zawodówa

      • Co za bzdury i to nauczycielka i radna na dodatek plecie.Jakim prawem ona może kogoś legitymować chyba by ją śmiechem zabili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.