Dekada od Katastrofy Smoleńskiej. Jedna z jej ofiar pochodziła z naszego powiatu

Dziś (10.04) mija równe 10 lat od katastrofy prezydenckiego samolot TU-154 z 96. Na pokładzie samolotu, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runął na ziemię w podsmoleńskim lesie, znajdowało się 96 osób. Byli to najwyżsi urzędnicy państwowi z na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, parlamentarzyści, dowódcy Sił Zbrojonych, a także przedstawiciele stowarzyszeń, upamiętniających polskich oficerów zamordowanych wiosną 1940 r. w Katyniu.
Wśród ofiar Katastrofy Smoleńskiej był pochodzący z powiatu kolbuszowskiego, a dokładniej ze wsi Mazury, gen. Bronisław Kwiatkowski. Zawsze chętnie wracał w rodzinne strony. 25 kwietnia 2010 r. miał wziąć udział w specjalnym spotkaniu z mieszkańcami wsi. Wszystko było przygotowane…

Gen. Bronisław Kwiatkowski (1950-2010)

Kolbuszowa pamięta o katastrofie i jej ofiarach. Wydarzenie to zostało upamiętnione patronatem mostu na Nilu w Kolbuszowej Dolnej. Z kolei na froncie budynku Zespole Szkół Technicznych jest stosowna tablica pamiątkowa. Co roku odbywają się tam uroczystości, na których wspominamy uczestników tragicznego lotu. Niestety, z uwagi na panującą sytuację, w tym roku została ona odwołana.
Symboliczne wiązanki kwiatów, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (kwiaty składane były przez poszczególnych przedstawicieli w 15-minutowych odstępach), złożyły władze gminy i powiatu. Modlitwę odmówił ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych.


2 Komentarze

  1. z jakich niewyjaśnionych przyczyn? Po prostu nie przestrzegano procedur. Wczoraj PiS pod pomnikiem po raz kolejny pokazało, gdzie ma procedury bezpieczeństwa…

    • A co ci tak strasznie zależy na ich zdrowiu skoro ich nienawidzisz i życzysz jak najgorzej. Nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.