Czy spółka komunalna znowu będzie odbierać odpady wielkogabarytowe?

Bodaj najwięcej kontrowersji w związku z nowym systemem gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Kolbuszowa wzbudza nie uwzględnia odbioru “wielkogabarytów”.

Chodzi o śmieci, które ze względu na rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci, czyli między innymi: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, kołdry, rowery, zabawki dużych rozmiarów. Odpady te można we własnym zakresie zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulic Piłsudskiego 111A w Kolbuszowej.

Nie wszyscy mieszkańcy mają jednak taką możliwość. Stąd pomysł, aby „wielkogabaryty” za drobną odpłatą odbierali z posesji pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Podjęliśmy decyzję, że będziemy oferować usługę odbioru śmieci za 23 zł dla jednej osoby, czyli znacznie drożej niż w latach ubiegłych. Zdecydowaliśmy też, że to będzie gorsza usługa ze względu na to, że nie będziemy odbierać kilku frakcji, w tym między innymi wielkogabarytów, co wzbudziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców – mówił Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

W związku z tym, jego zdaniem, spółka komunalna powinna zbiorczo odbierać „wielkogabaryty” od mieszkańców za jakąś niewielką odpłatą, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na telefon.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.