Błyskotliwa kariera cmolesianki. Pokieruje krakowską kulturą!

Pochodząca z Cmolasu, 37-letnia Katarzyna Olesiak będzie nowym dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Krakowa. Stanowisko to obejmie 1 października.

Katarzyna Olesiak jest absolwentką Wydziału Marketingu i Zarządzania rzeszowskiej Politechniki. Podyplomowo ukończyła również kierunek „Wykorzystanie i Zarządzanie Funduszami Unii Europejskiej”. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy w Cmolasie. Tam szybko zorientowano się, że mają do czynienia z bardzo kreatywną osobą.

Pod wrażeniem jej pracy był również wójt Eugeniusz Galek, który już w grudniu 2004 zaproponował 25-letniej wówczas urzędniczce stanowisko dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. – Jest to dla mnie ogromne wyzwanie i kolejny krok w karierze zawodowej – mówiła Super Nowościom nowa pani dyrektor SOK, zapowiadając szereg przedsięwzięć.

Publikacja Super Nowości z 5 stycznia 2005 roku.
Publikacja Super Nowości z 5 stycznia 2005 roku.

Jak się okazało, jej ambicje sięgały wyżej, znacznie wyżej. Karierę kontynuowała w Rzeszowie. Była tam kierownikiem Osiedlowego Domu Kultury „Słocina”, potem wygrała konkurs na szefową Estrady Rzeszowskiej i wreszcie została dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta. W sierpniu 2013 r. objęła stanowisko zastępcy dyrektora WKSiT w UM Krakowa. Od 1 października b.r., drogą zawodowego awansu,  zostanie szefową tego wydziału. Cmolesianka będzie tam odpowiadać m.in. za instytucje kultury, finanse i pozyskiwanie środków.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.