Będzie rewitalizację miasta! Zobacz, co zostanie zrobione [WIZUALIZACJE]
Mamy dla Was bardzo dobre wiadomości! Kolbuszowa dostała ogromne pieniądze na drugi etap rewitalizacji miasta (w pierwszym m.in. zmodernizowano płytę Rynku). Ogólna wartość przedsięwzięcia to 18 546 540 zł, z czego dotacja unijna wynosi prawie 10 milionów złotych!

Projekt, który Urząd Miejski przygotował w partnerstwie ze Starostwem Powiatowymparafią p.w. Wszystkich Świętych, zajął pierwsze miejsce na liście wniosków zakwalifikowanych przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski do dofinansowania. Prace ruszą w tym roku i potrwają dwa lata.

Jan Zuba: To dobre wieści

Mam dla kolbuszowian dobre wieści. Dostajemy pieniądze na rewitalizację miasta i na nową zieleń miejską – powiedział nam burmistrz Jan Zuba. – Część jest zadań związanych z zielenią będzie współfinansowana środkami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Powstaną obiekty, które naprawdę będą służyć mieszkańcom. Przede wszystkim estetyka przestrzeni publicznej się poprawi.
Rozwiązany też parę problemów społecznych. Powstanie dzienny dom seniora,  pomiędzy ul. Narutowicza a plebanią i parkingiem pojawi się ogród wypoczynkowy – wylicza burmistrz – Dostaniemy też pieniądze z Warszawy na Park Niepodległości. Część prac w ramach rewitalizacji będzie miała miejsce w budynku dworcowym, w tej części, która nie będzie związana z obsługą podróżnych, a będzie pełniła różne funkcje społeczne. Swoje miejsce znajdzie tam m.in. Zakład Aktywizacji Zawodowej, centrum monitoringu, Straż Miejska, dział świadczeń rodzinnych, organizacje pożytku publicznego itp.

Takie będą inwestycje

Urząd Miejski

 • Przebudowa budynku gospodarczego przy ulicy Narutowicza i utworzenie w nim Domu Pobytu Dziennego Seniora. Placówka ta będzie przeznaczona dla ok. 30 osób powyżej 60 roku życia. Celem jego działalności ma być zapewnienie osobom starszym różnych form aktywności: ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.
Dzienny Dom Seniora
 • Zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Nil, czyli: przebudowa ulicy Parkowej, budowa deptaka i sceny do imprez plenerowych oraz wyposażenie otoczenia w stoły do gier i ławki. W ramach zadania powstaną też nowe miejsca postojowe przy ul. Narutowicza.

 

Zagospodarowanie okolic Nilu
Zagospodarowanie okolic Nilu
 • Przebudowa  dworca w Kolbuszowej i zagospodarowanie jego otoczenia. Budynek zostanie przebudowany i zmodernizowany. Zakłada się jego kompleksową modyfikację energetyczną , przebudowę przyłączy elektroenergetycznych, wodnych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz teletechnicznych, instalację oświetlenia ulicznego, a także wyposażenie placu wokół dworca w elementy małej architektury i zieleni. W wyniku realizacji inwestycji zmieni się też układ i przeznaczenie pomieszczeń. Część prac przy budynku związana z obsługą pasażerów będzie prowadzona w ramach projektu Podmiejska Kolej Aglomeracyjna dzięki współfinansowaniu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Nowy kolbuszowski dworzec

Starostwo Powiatowe

 • Przebudowa części budynku byłych warsztatów szkolnych przy ul. Jana Pawła II
 • Utworzenie parkingu na terenie Inkubatora Przedsiębiorczości
 • Przebudowa i rozbudowa budynku strzelnicy na terenie Liceum Ogólnokształcącego.
Parafia Wszystkich Świętych

 • Przebudowa „Katechetówki”.
 • Adaptacja pomieszczenia w podziemiach kościoła na potrzeby Domu Wsparcia Rodziny.
9 Komentarze

 1. Drogami by się zajęli, korki takie że o 15:00 ciężko przejechać, budowa obwodnicy i zamknięcie ulicy por. Sawy zakorkowało ulicę Tyszkiewiczów po sam przejazd kolejowy. Jak zaczną to wszystko przebudowywać to Kolbuszową trza będzie objeżdżać szerokim łukiem żeby do nocy w korku nie stać. Jak widać inwestycje w pier*oły ważniejsze…

 2. Te rewitalizacje to w głównej mierze karczowanie pięknych, starych drzew i zamienianie je na jakieś śmieszne krzaki i beton. Lata coraz bardziej upalne, a tu zero cienia i nie ma się gdzie schronić przed palącym słońcem. Miasto, które kiedyś było naprawdę zielone, czym urzekało i miejscowych i przyjezdnych zmienia się w brukowaną pustynie. Smutne. A jak słyszę o jakichś stołach do gier na wolnych powietrzu to ogarnia mnie pusty śmiech.
  Natomiast budynkowi dworca należy się porządny remont od lat, bez dwóch zdań.

 3. to niespełna 0,5% tego, co dostał od PiS (czyli w praktyce ode mnie i od Ciebie, bo przecież nie z kieszeni posłów- oni mają wyższą kwotę wolną od podatku) w ciągu ostatnich lat jeden jedyny Rydzyk na swoje przyjemnostki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.